Kwalifikacja wojskowa 2021

Dodana: 9 kwiecień 2021 14:13

Rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Komisje lekarskie oceniają stan zdrowia potencjalnych żołnierzy. Przed Powiatową Komisją Lekarską będzie musiało się stawić 1228 osób, z czego 59 to kobiety. W tej grupie 733 to osoby z rocznika podstawowego, czyli z 2002 roku. Pozostali to starsi, którzy np. nie mają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

W województwie podlaskim przed komisją będzie musiało się stawić ponad 10 tys. osób. Celem kwalifikacji wojskowej jest określenie, w oparciu o badania przeprowadzone przez powiatowe komisje lekarskie, stopnia zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn i kobiet, podlegających temu obowiązkowi.

Kwalifikacja w powiecie białostockim potrwa od 12 kwietnia 2021 r. do 10 czerwca 2021. Stawienie się na nią jest obowiązkowe, a nieobecność trzeba usprawiedliwić - w przeciwnym razie grozi grzywna lub doprowadzenie przez policję. Powiatowa Komisja Lekarska nr 3 ma siedzibę w budynku Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Warszawskiej w Białymstoku.

 

Więcej informacji: 

Link