4 Domy Pomocy Społecznej z dofinansowaniem od wojewody

Dodana: 22 październik 2019 15:26

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski pozytywnie rozpatrzył wniosek Powiatu Białostockiego o dofinansowanie realizacji zadania własnego i przekaże Powiatowi blisko 480 tys. zł. Umowę w sprawie udzielenia dotacji podpisali (22.10.2019 r.) podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Białostockiego starosta Jan Perkowski i wicestarosta Roman Czepe.

Największa kwota 228 800,00 zł trafi do Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy. Dotacja przeznaczona będzie na zakup wyposażenia: stołów prasowalniczych, łóżek rehabilitacyjnych, materaców z pianki i przeciwodleżynowych, szafek przyłóżkowych z pulpitem, lodówek na leki, aparatu EKG, defibrylatora. Część kwoty będzie też przeznaczona na zakup: magla gazowego, kotła elektrycznego warzelnego i maszyn czyszczących.

Dom Pomocy Społecznej w Uhowie otrzyma 100 000,00 zł. Dotacja będzie przeznaczona na remont pralni (wylanie i wypoziomowanie posadzek, wyłożenie płytek na ścianach, pomalowanie pomieszczeń), a także na zakup łóżek dla pensjonariuszy.

Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach dostanie dotację w wysokości 76 000,00 zł. Będzie przeznaczona na zakup wyposażenia: szafy chłodniczej, zmywarki do naczyń, zestawu komputerowego, łóżek rehabilitacyjnych, szafek przyłóżkowych, materaców.

Dom Pomocy Społecznej w Jałówce otrzyma 68 000,00 zł. Dotacja przeznaczona będzie na zakup: łóżek rehabilitacyjnych, kompletów mebli do pokojów oraz wymianę łóżek do pokojów mieszkalnych wraz z materacami.

20% kosztów tych inwestycji i zakupów pokryje z budżetu Powiat Białostocki.