Uroczyste przekazanie pojazdów służbowych jednostkom podległym Komendzie Miejskiej Policji

Dodana: 14 grudzień 2019 08:50

Na placu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, 13 grudnia 2019 r. odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów policjantom jednostek podległych Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście Starosta Powiatu Białostockiego Pan Jan Bolesław Perkowski, Wicestarosta Roman Czepe, Burmistrz Zabłudowa, Michałowa, Burmistrz Miasta Choroszcz oraz jego zastępca. W spotkaniu uczestniczył również wójt Gminy Dobrzyniewo Duże oraz Komendanci Komisariatu Policji w Zabłudowie i w Łapach. Symbolicznego poświęcenia pojazdów służbowych dokonali kapelan podlaskiej Policji ksiądz Anatol Konach oraz ksiądz Proboszcz Parafii w Łapach ksiądz Krzysztof Jurczak.

Do białostockiej komendy trafiły dwa radiowozy oznakowane marki Kia Ceed. Ich zakup został współfinansowany przez Komendę Główną Policji w ramach programu modernizacji Policji oraz ze środków finansowych przekazanych przez samorządy, w tym z budżetu powiatu białostockiego przekazano 40 tys. zł. Jeden samochód trafił do Choroszczy, drugi zostanie w Białymstoku, ale Komenda Miejska Policji przekaże do Zabłudowa jeden z użytkowanych dotychczas pojazdów - Toyotę Land Cruiser.

W trakcie uroczystości Komendanta Miejski Policji  Białymstoku inspektor Maciej Daniel Wesołowski podziękował samorządom powiatu białostockiego za wsparcie finansowe w zakupie radiowozów. Przekazując kluczyki do nowych pojazdów, podkreślał, że modernizacja floty policyjnej, a potem efektywne użytkowanie tych aut przekłada się na zwiększenie skuteczności działań, a także wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców tego terenu.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Białymstoku