Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny „Atrakcje przyrodnicze Powiatu Białostockiego”

Dodana: 15 maj 2017 15:40

Najpierw konkurs plastyczny a później kalendarz na 2018 r. Tak w skrócie wygląda realizacja pomysłu na stworzenie niepowtarzalnego dzieła złożonego z rysunków uczniów szkół z terenu Powiatu Białostockiego.

08 maja 2017 r. najlepsze prace wyłoniła komisja konkursu plastycznego złożona z pracowników Starostwa Powiatowego w Białymstoku w składzie:

  1. Jolanta Den  – przewodnicząca komisji,
  2. Joanna Kondzior – członek komisji,
  3. Tomasz Bielski - członek komisji,
  4. Agnieszka Polińska - członek komisji.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu pn. „Odkryj nasz skarb - Poznaj przyrodę Powiatu Białostockiego” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Białostockiego.

Konkurs polegał na przygotowaniu prac plastycznych przez uczniów szkół. Każda szkoła uczestnicząca w konkursie przesłała prace ukazujące przyrodę Powiatu Białostockiego. Najlepsze prace będą częścią wyjątkowego kalendarza ściennego.

Do konkursu przystąpiło 31 szkół, z czego wpłynęło 269 prac plastycznych z 31 następujących szkół:

  1. Gminny Zespół Szkół w Michałowie – 30 prac
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Romualda Traugutta w Czarnej Białostockiej – 7 prac
  3. Zespół Szkół w Łapach: Gimnazjum nr 2 w Łapach – 5 prac, Szkoła Podstawowa nr 3 
    w Łapach – 1 praca
  4. Zespół Szkół w Gródku – 8 prac
  5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Studziankach – 8 prac
  6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie – Szkoła Podstawowa im. F. Karpińskiego w Zabłudowie – 18 prac
  7. Szkoła Podstawowa im. Ks. Michała Sopoćki w Księżynie – 7 prac
  8. Szkoła Podstawowa nr 2 w Łapach – 7 prac
  9. Zespół Szkół Sportowych w Supraślu – 3 prace
  10. Zespół Szkół w Turośni Kościelnej – 9 prac
  11. Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie – 4 prace
  12. Zespół Szkół w Michałowie – 2 prace
  13. Gimnazjum w Tykocinie – 1 praca
  14. Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej – 8 prac
  15. Dom Kultury w Łapach – 28 prac
  16. Zespół Szkół i Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Surażu – 8 prac
  17. Zespół Szkół w Płonce Kościelnej – 7 prac
  18. Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej – 2 prace
  19. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Aleksandrowie – 3 prace
  20. Szkoła Podstawowa w Obrubnikach – 3 prace
  21. Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Rafałówce – 10 prac
  22. Szkoła Podstawowa w Pogorzałkach – 5 prac
  23. Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach – 7 prac
  24. Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Turośni Dolnej – 5 prac
  25. Zespół Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym – 17 prac
  26.  Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie, Szkoła Filialna 
    w Sochoniach – 17 prac
  27. Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie – 9 prac
  28. Szkoła Podstawowa w Białostoczku k. Kurian – 1 praca
  29. Gimnazjum im. W. Rabczyńskiego w Wasilkowie – 24 prace
  30. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ogrodniczkach – 8 prac
  31. Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Poświętnem – 2 prace

 

Komisja konkursowa wyłoniła 13 prac plastycznych. Jedna z prac otrzymała nagrodę specjalną i zostanie wykorzystana na okładkę kalendarza, pozostałe 12 prac przypisano do jednego z 12 miesięcy w roku. Przyznano następujące nagrody i dyplomy:

  1. NAGRODA SPECJALNA - OKŁADKA:

Jakub Bójko, kl. V – Gminny Zespół Szkół w Michałowie

  1. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC STYCZEŃ

Julita Kyc, kl. VI - Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Łapach

  1. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC LUTY

Aleksandra Brzozowska, kl. V – Dom Kultury w Łapach

  1. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC MARZEC

Michał Łukaszewicz, kl. VI - Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta 
w Wasilkowie

  1. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC KWIECIEŃ

Rafał Sochoń, kl. II liceum  - Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej

  1. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC MAJ

Gabriela Mielech, kl. III – Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie

  1. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC CZERWIEC

Paulina Bonifatiuk, kl. VI – Szkoła Podstawowa im. Franciszka Karpińskiego 
w Zabłudowie

  1. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC LIPIEC

Andżelika Czarnowicz, kl. V – Szkoła Podstawowa nr 2 w Czarnej Białostockiej

  1. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC SIERPIEŃ

Aleksandra Omelianowicz, kl. VI – Szkoła Podstawowa im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie

10. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC WRZESIEŃ

 Iga Rzemiszewska, kl. IV – Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta 
w Wasilkowie

11. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK

Zuzanna Dworakowska, kl. I liceum – Dom Kultury w Łapach

12. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC LISTOPAD

Gabriela Owczarczuk, kl. VI – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łapach

13. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ

Kinga Dudko, kl. I – Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie

 

Komisja konkursowa przyznała także 7 wyróżnień dla następujących uczniów:

  1. Anna Pełszyńska, kl. IV – Zespół Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
  2. Paulina Hermanowska, kl. IV – Szkoła Podstawowa im. Franciszka Karpińskiego 
    w Zabłudowie
  3. Maria Lisowska, 8 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ogrodniczkach
  4. Piotr Łabanowicz, kl. IV - Zespół Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
  5. Sebastian Ostrowski, kl. VI – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Romualda Traugutta 
    w Czarnej Białostockiej
  6. Julia Godlewska, kl. V – Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie
  7. Gabriela Kołosowska, kl. V – Gminny Zespół Szkół w Michałowie – Szkoła Podstawowa im. W. Syrokomli

Ze zwycięskich prac stworzony zostanie kalendarz edukacyjny promujący przyrodę Powiatu Białostockiego. Na odwrocie ostatniej planszy będzie się znajdował opis najciekawszych walorów przyrodniczych Powiatu Białostockiego - ATRAKCJE PRZYRODNICZE POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO. Ze zwycięskich prac zorganizowana zostanie wystawa w Punkcie Usług Turystycznych „BUKOWISKO” w Supraślu.

Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku