Lista aktualności

• Supraskie Spacery

2019-05-14 12:18:48

11 i 12 maja 2019 roku odbyła się kolejna edycja "Supraskich Spacerów" - czyli zwiedzanie miasteczka z licencjonowanym przewodnikiem turystycznym. Jak zawsze turyści dopisali. W sobotę dominowali goście z Pomorza, a w niedzielę z Mazowsza i Lubelszczyzny. Grupa sobotnia była wyjątkowa i spacer trwał dobre ponad dwie godziny - pytaniom nie było końca.

• Rytuał i codzienność u schyłku kamienia – wystawa w Supraślu

2019-04-26 12:55:47

Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku (Dział Archeologii). Wystawa, której kuratorem jest Adam Wawrusiewicz to efekt kilkuletnich wykopalisk, prowadzonych na terenie Supraśla i okolic

• W Bukowisku leśnik opowiadał o swojej pracy dzieciom

2019-04-05 10:38:32

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czarnej Wsi Kościelnej przyjechały do Punktu Usług Turystycznych z okazji Międzynarodowego Dnia Lasu. Odwiedziły też Silvarium.

• Starostwo Powiatowe w Białymstoku włączyło się w akcję „Niepodległa do hymnu” zorganizowaną przez Biuro Programu „NIEPODLEGŁA”

2018-11-13 12:03:45

11 listopada 2018 r. o godzinie 12:00 w Punkcie Usług Turystycznych w Supraślu przy ul. Chodakowskiego 3 odbyło się wspólne zaśpiewanie hymnu państwowego. Inicjatywa miała na celu uczczenie w szczególny sposób wyjątkowego jubileuszu, jakim jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez zaangażowanie społeczności do wspólnego wykonania hymnu.

• Spacer historyczny na terenie miasteczka Supraśl

2018-11-08 07:41:21

W tym roku w miesiącu listopadzie włączyliśmy się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dnia 7.11.2018 roku gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych Im. Stefana Czarnieckiego w Łapach. Młodzież uczestniczyła w spacerze historycznym na terenie miasteczka Supraśl. Odwiedziliśmy Miejsca Pamięci Narodowej związane z historią Polski ( Grób Nieznanego Żołnierza, Krzyż Powstańczy z 1863 roku, Pomnik Ofiar Wojny Polsko- Bolszewickiej z 1920 roku). W tych miejscach przewodnik opowiadał uczniom o dawnych wydarzeniach historycznych.