Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Dodana: 30 czerwiec 2016 15:00

wicestarosta nagradza absolwentke

W piątek 24 czerwca 2016 kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Białostocki spotkało się po raz ostatni w roku szkolnym 2015/2016 aby podsumować mijający okres pracy i przywitać wspólnie wakacje. Tym samym zakończyły się tegoroczne zajęcia edukacyjne, a także sesje egzaminów maturalnych i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach i Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach, Zespołu Szkół w Michałowie oraz Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej odebrali świadectwa. Jak co roku najlepsze noty w nauce i wybitne osiągnięcia zostały nagrodzone.

Szczególnie wyjątkowy charakter miało zakończenie roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach. Tam w uroczystościach kończących rok szkolny 2015/2016 wzięła udział Wicestarosta Powiatu Białostockiego Jolanta Den – wręczyła nagrody najlepszym uczniom szkoły, pogratulowała osiągnięć, podziękowała za ambitną naukę. Był jeszcze jeden, ważny powód wizyty Wicestarosty - podziękowanie za wieloletnie zaangażowanie w pracę pani Danucie Bojczuk- wieloletniemu Dyrektorowi Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach.  Pani Danuta po przepracowaniu w szkole 41 lat odchodzi na emeryturę. Na tę okoliczność nie mogło zabraknąć kwiatów, podziękowań i występów. Niejednej osobie zakręciła się też łza w oku.

Pani Danuta Bojczuk była Dyrektorem Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach przez 15 lat.