Uczniowie I LO w Łapach z wizytą u Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Dodana: 29 styczeń 2019 09:24

W czwartek, 17 stycznia 2019 r., odbyło się spotkanie absolwentów Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Wśród uczestników znalazło się dziesięć najlepszych, najbardziej aktywnych i zaangażowanych szkół z całej Polski, w tym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Łapach (szkoły prowadzonej przez Powiat Białostocki). Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej, a jego formuła polegała na zadawaniu Prezydentowi pytań z różnych dziedzin życia publicznego. Uczniowie chcieli wiedzieć m.in., jakie są faktyczne relacje Polski z Unią Europejską, jak obecnie wygląda sojusz polsko-amerykański, gdzie powinno się szukać wzorców i autorytetów. Poprosili także Prezydenta, aby dokonał oceny swej pracy. Młodzież odbyła również warsztaty z Zofią Romaszewską, doradcą głowy państwa, na których dyskutowano nad znaczeniem patriotyzmu w dzisiejszych czasach. Ostatnim punktem wizyty było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, który od niemal czterystu lat jest trwale związany z polskimi dziejami. Wizyta u Prezydenta Andrzeja Dudy była dla młodzieży niezapomnianą lekcją. Odbyła się dzięki udziałowi szkół w projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Więcej informacji:

lo-lapy.superszkolna.pl