Prezentacja kompleksu sportowego przy ZSM w Łapach

Dodana: 17 wrzesień 2020 12:50

11.09.2020 r. Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach (jednostka Powiatu Białostockiego) zaprezentował oddany z początkiem września do użytku kompleks sportowy oraz ofertę kształcenia na lata 2020/21. W spotkaniu wzięli udział.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Jurgiel, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski, wicestarosta Powiatu Białostockiego Roman Czepe, Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Bożena Nienałtowska w zastępstwie marszałka Artura Kosickiego, dyrektorzy szkół podstawowych z okolic Łap, powiatowi i gminni radni, przedstawiciele jednostek publicznych w powiecie, nauczyciele ZSM.

Starostowie Powiatu Białostockiego dziękowali podczas spotkania wszystkim, którzy dofinansowali budowę kompleksu sportowego przy ZSM. W ramach inwestycji powstało boisko wielofunkcyjne, bieżnia, skocznia w dal i siłownia zewnętrzna. Koszt to ponad 1,2 mln zł. 400 tys. zł to wkład Ministerstwa Sportu i Turystyki, 300 tys. zł. przyznał Sejmik województwa podlaskiego, 200 tys. zł Rada Miejska w Łapach, resztę kwoty pokrył Powiat Białostocki.

Szeroką ofertę edukacyjną ZSM prezentowała dyrektor szkoły Dorota Kondratiuk.
W ramach Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach działają: II Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia i Szkoła Policealna.