Oficjalne otwarcie nowopowstałych obiektów sportowych przy I LO w Łapach

Dodana: 22 listopad 2016 12:33

naglowek

W dniu 18 listopada 2016r. miało miejsce oficjalne otwarcie nowopowstałych obiektów sportowych przy I Liceum Ogólnokształcącym w Łapach. Należą do nich:  boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę, piłkę ręczną, oraz koszykówkę, a także czterotorowa bieżnia okrężna z nawierzchnią poliuretanową o długości 250 metrów. Obiekt został wyposażony w skocznię  w dal wraz z 42 metrowym rozbiegiem i ośmiometrową piaskownicą. Inwestycja zrealizowana została w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego.

Wśród zaproszonych gości obecny był Członek Zarządu Województwa Podlaskiego p. Bogdan Dyjuk,  doradca Wojewody Podlaskiego p. Roman Czepe, Przewodniczący Rady Powiatu p. Zenon Żukowski,  Dyrektor Wydział Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Białymstoku p. Maria Marciszewska, radni powiatowi: p. Maria Busłowska, p. Krzysztof Gołaszewski, Burmistrz Łap p. Urszula Jabłońska, ks. Kanonik Krzysztof Jurczak, dyrektorzy przedszkoli, szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Łap oraz miejscowości ościennych, grono pedagogiczne  i uczniowie I LO.

Dyrektor szkoły - Dariusz Wincenciak przedstawił skróconą historię i kosztorys powstania bieżni i boiska wielofunkcyjnego. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na rolę sportu w rozwoju młodego człowieka. Pan Bogdan Dyjuk - członek Zarządu Województwa Podlaskiego wyraził nadzieję, iż nowy obiekt sportowy będzie chlubą nie tylko szkoły, ale również całego miasta. Na ręce Pana Dyrektora został także przekazany nowy sprzęt sportowy. W imieniu Starosty Białostockiego list odczytała Pani Maria Marciszewska. Pan Roman Czepe przybliżył historię liceum oraz niezwykłych ludzi którzy w nim pracowali.

Uroczystego przecięcie wstęgi dokonali: Członek Zarządu Województwa Podlaskiego p. Bogdan Dyjuk, Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego p. Zenon Żukowski, p. Dyrektor Maria Marciszewska  i Dyrektor ILO Dariusz Wincenciak. Poświęcenia zaś nowopowstałej bieżni  dokonał proboszcz parafii pw. św. Krzyża w Łapach Ksiądz Kanonik Krzysztof Jurczak.

Na koniec odbyły się okolicznościowe biegi inauguracyjne. Na dystansie 250m rywalizowali uczniowie szkół podstawowych (dziewczęta i chłopcy), zaś gimnazjaliści spróbowali swych sił na dystansie 500m (również dziewczęta i chłopców). Zmagania biegaczy zwieńczyła rywalizacja sztafet szkół ponadgimnazjalnych 4x 250m.  Wszyscy sportowcy zostali nagrodzeni medalami.