Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!

Dodana: 3 wrzesień 2019 13:53

Szczególny wymiar miało rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole szkół Mechanicznych w Łapach. Kilka dni wcześniej (28 sierpnia 2019 r.) właśnie w ZSM odbyła się narada  z udziałem  ponad 500 dyrektorów placówek oświatowych z województwa podlaskiego. Przewodniczyła jej Podlaska Kurator Oświaty Beata Pietruszka. Na naradzie przedstawiono zmiany, jakie nastąpią w najbliższym czasie w polskiej oświacie.  Dla tysięcy uczniów i nauczycieli będzie to niezwykły rok szkolny.

2 września w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach zostali uroczyście przywitani uczniowie ośmiu pierwszych klas, którzy rozpoczynają naukę w nowej szkole. Są to absolwenci szkól podstawowych oraz gimnazjów. Będą kontynuować edukację w 4- letnim oraz 5- letnim technikum i w branżowej szkole I stopnia.

Na uroczystości obecny był wicestarosta Powiatu Białostockiego Roman Czepe, który pogratulował uczniom wyboru szkoły i życzył satysfakcji i sukcesów w trakcie nauki. Nie zabrakło także bardzo ważnych partnerów strategicznych szkoły: dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego Krzysztofa Dobkowskiego oraz przedstawiciela Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej  ppor. Bronisława Gajewskiego.

Oprócz życzeń i powitań przywołano pamięć tragicznego września sprzed 80 lat. Dyrektor Dorota Kondratiuk poprosiła o chwilę ciszy dla uczczenia rocznicy napaści Niemiec na Polskę i ofiar II wojny światowej. Podkreśliła też, jak ważna jest możliwość nauki w czasach pokoju i wolności.

W Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej inauguracja roku szkolnego miała miejsce już 01.09.2019r.  Rozpoczęła się udziałem delegacji szkolnej w lokalnych obchodach 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnego dnia dyrekcja powitała uczniów w murach pięknie odnowionej szkoły, szczególnie ciepłe słowa kierując do uczniów klas I. Podczas spotkania wręczono również dyplomy certyfikacji kwalifikacji zawodowych, które są dowodem zdanych pomyślnie i na dość wysokim poziomie egzaminów OKE.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy pomyślności w nowym roku szkolnym. Niech będzie to dla wszystkich dobry rok!