Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej i szachach w Czarnej Białostockiej

Dodana: 21 październik 2019 13:34

8.10.2019 r. Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej gościł młodzież z ZSM w Łapach, LO w Łapach, LO w Michałowie oraz z Liceum Plastycznego w Supraślu. Sędzią rozgrywek szachowych był Grzegorz Wilczewski.

Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej reprezentowała 3-osobowa ekipa z klasy pierwszej. W klasyfikacji chłopców 1 miejsce zajął Nikodem Piekunko z Czarnej Białostockiej, on też został Mistrzem Powiatu w tej klasyfikacji w szachach. Gratulacje! Również w klasyfikacji drużynowej chłopców organizatorzy zajęli pierwsze miejsce.

Mecze piłkarskie młodzież rozgrywała na boisku orlik. Obowiązywał system „każdy z każdym”. Poziom spotkań była bardzo wyrównany. Chłopcy z ZS w Czarnej ulegli zawodnikom z Michałowa po zaciętym boju o 2 miejsce, ostatecznie plasując się na 3 pozycji. Oto końcowa klasyfikacja turnieju:

1. ZSM Łapy
2. ZS Michałowo
3. ZS Czarna Białostocka
4. LO Łapy

Warto podkreślić, że uczniowie z Czarnej Białostockiej brali też udział w Mistrzostwach Powiatu Białostockiego w LA halowej i tenisie stołowym. Miejsce pierwsze w skoku wzwyż i tym samym złoty medal wywalczył Bryan. W licznie obsadzonym turnieju tenisa stołowego świetnie wypadł uczeń 1 klasy Jakub, zdobywając brązowy medal. Na dużą pochwałę zasługuje Sebastian, który minimalnie przegrał walkę o brązowy medal w biegu długim.

Wszystkim młodym sportowcom gratulujemy świetnych startów!