Konkurs „Bezpieczny Powiat Białostocki” - rozstrzygnięty!

Dodana: 29 listopad 2019 11:05

W ramach propagowania bezpieczeństwa i prawidłowych postaw, warunkujących bezpieczeństwo wśród młodzieży, Starostwo Powiatowe w Białymstoku we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku zorganizowało konkurs „Bezpieczny Powiat Białostocki”.

Turniej odbył się 22 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach. Wzięło w nim udział 75 uczniów z 17 szkół z terenu powiatu białostockiego, a składał się z 2 części: teoretycznej (do rozwiązania był test wiedzy) oraz części praktycznej. Zespoły wykonywały zadania, obejmujące zagadnienia użycia podręcznego sprzętu gaśniczego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego. Dodatkowo dla chętnych drużyn zorganizowano tor sprawnościowy o tytuł najbardziej sprawnej drużyny pożarniczej. Uczestnicy konkurencji wykazali się wyjątkową sprawnością i zaangażowaniem.

Po zakończeniu części konkursowej odbyła się prelekcja, dotycząca zagrożeń występujących w naszym otoczeniu.

Na zakończenie konkursu każdy uczestnik otrzymał czujkę dymu, a pięć pierwszych drużyn dodatkowo karty podarunkowe do sklepu ze sprzętem sportowym i odzieżą.