Dzień Otwarty w ZSM i CKP w Łapach

Dodana: 21 marzec 2018 08:35

Dzień  Otwarty w ZSM i CKP w Łapach

Odkryć na nowo bogaty świat szkolnictwa zawodowego i różnorodne możliwości, jakie stwarza szkoła z ponad 50-letnią tradycją-  taki cel postawili sobie organizatorzy Dnia Otwartego w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach i Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach. Impreza, zorganizowana 18 marca, adresowana była nie tylko do uczniów gimnazjum i ich rodziców, ale do wszystkich mieszkańców Łap i okolic. Organizatorzy gwarantowali  interesujące spędzenie niedzielnego popołudnia- i obietnicy dotrzymali!

Przebogaty program imprezy- zawierający nie tylko prezentację atrakcyjnej oferty edukacyjnej- obejmował kilkanaście punktów, m. in. indywidualne doradztwo zawodowe, pokazy umiejętności baristycznych i barmańskich uczniów ZSM, relacje ze staży zagranicznych uczniów, gry i zabawy sportowe, a w CKP – prezentację nowoczesnych obrabiarek, pokazy umiejętności spawalniczych, bezpłatną regulację świateł oraz pomiar ciśnienia w ogumieniu. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu partnerów, z którymi współpracuje ZSM, na terenie szkoły zagościli przedstawiciele służb mundurowych- żołnierze z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i komisariatu policji w Łapach. Na korytarzach prezentowały swoje stanowiska firmy- Danwood SA i Spółdzielnia Mleczarska w Łapach. A dla zmęczonych wędrówką po szkolnych salach i korytarzach organizatorzy zapewnili odpoczynek- w zaaranżowanej Kawiarence u Czarnieckiego- oraz gorącą grochówkę serwowaną przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łapach prosto z kuchni polowej!

Dopisali wszyscy: zainteresowani uczniowie, wśród których znaleźli się i uczniowie klas siódmych, i absolwenci, i rodzice, a także zaproszeni goście. 100 lajków na jedną niezadowoloną osobę- taki wynik uzyskaliśmy w głosowaniu przeprowadzanym wśród opuszczających imprezę! 

Zadowoleni z prezentacji szkoły  byli także goście specjalni, którzy zaszczycili w tym dniu szkołę swoją obecnością. Przybył przedstawiciel kuratorium p. Krzysztof Domas, przewodniczący komisji oświaty powiatu białostockiego p. Henryk Suchocki, p. Krzysztof Gołaszewski, radny powiatowy z Łap. Był też naczelnik Komendy Policji Miejskiej w Białymstoku p. Wojciech Macutkiewcz. Stoisko Danwoodu odwiedziła szefowa HR tej firmy   p. Magdalena Siemieńczuk.  Z dumą możemy potwierdzić, że goście byli usatysfakcjonowani poziomem organizacji imprezy.

ZSM Info