Centralna inauguracja roku szkolnego w Łapach

Dodana: 4 wrzesień 2020 11:08

W obecności uczniów klas pierwszych, zaproszonych gości, w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach 1.09.2020 r. zainaugurowano nowy rok szkolny 2020/2021. Były to centralne uroczystości, z udziałem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

Łapski ZSM to jednostka Powiatu Białostockiego, stąd gospodarzami inauguracji byli: dyrektor szkoły Dorota Kondratiuk, starosta Jan Bolesław Perkowski i wicestarosta Roman Czepe. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID - 19 w uroczystości wzięła udział ograniczona liczba osób.

– Przychodząc do szkoły, przychodzicie nie tylko po to, aby zdobywać nową wiedzę. (..) Przychodzicie również po to, aby wasi wychowawcy i nauczyciele razem z rodzicami wychowywali was na dobrych i przyzwoitych ludzi, którzy stosują zasady moralne, które obowiązują w całym społeczeństwie. Pamiętajcie, że to wychowanie na dobrego człowieka jest bardzo istotnym elementem. Tego nie da się często zmierzyć oceną, ale wy musicie poznać, czym jest dobro, a czym zło. Potrafić to odróżniać i starać się być dobrym człowiekiem – mówił podczas spotkania minister.

Po zakończeniu inauguracji nowego roku w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach, nastąpiło otwarcie i poświęcenie szkolnego kompleksu sportowego. Jego budowę udało się ukończyć, miesiąc wcześniej - tuż przed początkiem nowego roku szkolnego.