Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół średnich w powiecie

Dodana: 11 grudzień 2019 07:59

10.12.2019 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół średnich w powiecie w roku 2019.  Wręczono nagrody rzeczowe i puchary. Wcześniej, od 24 września do 22 października 2019 r. odbył się cykl imprez sportowych, w których wzięło udział pięć szkół średnich z powiatu białostockiego. Imprezy te miały na celu popularyzację sportu, szerzenie ducha walki i rywalizacji, zasady „fair play” wśród młodzieży. Szkoły z powiatu białostockiego miały możliwość wystartowania w następujących rozgrywkach:

  1. Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w halowej lekkoatletyce dziewcząt i chłopców
  2. Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
  3. Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w szachach dziewcząt i chłopców
  4. Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w piłce nożnej
  5. Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w futsalu dziewcząt i chłopców

Drużyna szkoły wygrywającej dany turniej, otrzymywała za zwycięstwo 12 pkt., za II miejsce 10 pkt., za III miejsce 9 pkt., za IV miejsce 8 pkt., za V miejsce 7 pkt. (przy minimum czterech startujących drużynach), 11 pkt. za zwycięstwo, 9 pkt. za II miejsce, 8 pkt. za III miejsce (przy trzech zespołach) i 10 pkt. za zwycięstwo, 8 pkt. za II miejsce (przy dwóch startujących drużynach). Drużyna, która nie wystartowała w jakiejś imprezie nie otrzymywała żadnych punktów. Do klasyfikacji końcowej całego współzawodnictwa wliczano pięć najlepszych występów, a przy równej liczbie punktów o kolejności miała decydować większa liczba miejsc pierwszych, drugich itd.

Wyniki:

I miejsce – Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach – 58 pkt.

II miejsce – Liceum Plastyczne w Supraślu – 49 pkt.

III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Łapach – 48 pkt.

IV miejsce – Zespół szkół w Michałowie – 47 pkt.

V miejsce – Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej – 45 pkt.

Na uroczystości podsumowującej w Łapach przedstawiciele szkół, w tym uczniowie otrzymali z rąk wicestarosty Powiatu Białostockiego Romana Czepe puchary a także nagrody rzeczowe.