5 grudnia 2018 roku –spotkanie bibliotekarzy w Filii Bibliotecznej w Rybołach

Dodana: 10 grudzień 2018 10:45

5 grudnia 2018 r. w Filii Bibliotecznej w Rybołach  (gm. Zabłudów) odbyło się  spotkanie bibliotekarzy publicznych z powiatu białostockiego pt. „Jak zachęcić do korzystania z usług bibliotecznych – czyli nie ma mowy o nudzie w bibliotece”. Spotkanie zorganizowała Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego) wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabłudowie. W ostatnim w tym roku spotkaniu wzięło udział około 40 osób - brać biblioteczna z powiatu oraz Książnicy Podlaskiej, przedstawicielka MBP w Bielsku Podlaskim, reprezentacja Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta i Gminy w Zabłudowie oraz  Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w/w gminie.

Bogato przygotowany program objął takie tematy jak: „Kreatywne wartości w bibliotekach publicznych gminy Zabłudów"  odczyt Moniki Tureckiej (MBP w Zabłudowie); „Komunikaty wydarzeń bibliotecznych  z  twórczych działań” – „burza mózgów” koordynowana przez Małgorzatę Rokicką Szymańską; „Biblioteczne bajanie przez kalendarzowy rok dla dużych i małych” - warsztaty  Edyty    Poskrobko (animatora kultury, opowiadacza, pedagoga, poetki).

Ponadto Wyróżniono najbardziej aktywnych w 2018 roku bibliotekarzy:

• Elżbietę Kisło wraz z Zespołem MBP w Wasilkowie,
  • Barbarę Bajda wraz z Zespołem BPMiG w Łapach,
  • Wiesławę Grabowską i Katarzynę Pietryńczak z GBP w Poświętnem,
  • Alinę Kowalczuk z GBP w Turośni Kościelnej,
  • Urszulę Kowalczuk z GBP w Juchnowcu Kościelnym.

W ramach magii nadchodzących świąt bożonarodzeniowych wystąpił Zespół Reczeńka z Koźlik, a uczestnicy przekazali sobie wzajemne życzenia świąteczne i noworoczne.