28 lutego 2018 – szkolenie bibliotekarzy w Gminnej Bibliotece w Gródku.

Dodana: 1 marzec 2018 14:45

28 lutego 2018 – szkolenie bibliotekarzy w Gminnej Bibliotece w Gródku.

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego) w Białymstoku wspólnie z Biblioteką Publiczną w Gródku zorganizowała spotkanie ph. „Biblioteki inspirują – akcentując wydarzenia i rocznice historyczne i literackie”, które odbyło się  28.02.2018 w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i  Biblioteki w Gródku. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście m.in: wójt gminy Gródek (Wiesław Kulesza), dyrektorzy instytucji współpracujących (Danuta Garkowska, Jerzy Ostapczuk), przedstawiciele Starostwa Powiatu Białostockiego (Julita Skiebko, Agnieszka Polińska), bibliotekarze, nauczyciele, dzieci oraz sympatycy Biblioteki.

W programie :

• powitanie uczestników spotkania – organizatorzy;
  • „Biblioteka – miejsce twórczych działań.” – Elżbieta Jarocka-Mieleszko (kierownik GBP w Gródku);
  • „ Akcent związany z 70-leciem Gminnej Biblioteki Publicznej w Gródku połączony
    z występem Zespołu Śpiewaj Dusza” – organizatorzy;
  • „Śladami bohaterki XXI wieku – Ireny Sendlerowej” – Renata Piątkowska (autorka książek dla dzieci w tym również o bohaterce spotkania);
  • „Polska niepodległa jako projekt pisarzy i artystów” – Jarosław Górski (krytyk literacki, pisarz, popularyzator wielu dziedzin sztuki);
  • „Bibliotecznym tropem wspólnych powiatowych działań w 2017 roku” – Małgorzata Rokicka-Szymańska (kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego).

Po spotkaniu przekazano bibliotekarzom materiały metodyczne związane z tematem spotkania.