21 kwietnia 2017 – szkolenie moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki .

Dodana: 25 kwiecień 2017 14:36

szkolenie moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki

W  Książnicy Podlaskiej w Białymstoku 21.04.2017 roku odbyło się szkolenie moderatorów DKK oraz zainteresowanych bibliotekarzy województwa podlaskiego. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności klubów DKK w ubiegłym roku oraz nakreślenie  perspektyw ich funkcjonowania w przyszłości.

Podczas szkolenia wręczono upominki wybranym klubom za najciekawsze relacje ze spotkań w II półroczu 2016 roku . Między innymi  wyróżniono  dwa kluby z powiatu białostockiego działające w  gminach:  Łapy i Michałowo.

W programie:

•„Okrywanie tajemnic udanego spotkania z autorem, celem szerzenia czytelnictwa”- Gabriela Niedzielska (Agencja Autorska Autograf);

•„Wczoraj, dziś i jutro  DKK” –Dariusz Kawa(Instytut Książki);

•„Sztuka słowa. O magicznych zwrotach, które wspierają komunikację podczas spotkań
w DKK oraz o słowach przeklętych, które tę komunikację utrudniają” –Jarosław Żyliński (pedagog, autor, psycholog wychowawczy);

•podsumowanie konkursu na najlepszą recenzję i relacje ze spotkań DKK w 2016 roku;

•spotkanie moderatorów DKK z wydawnictwami, autorami i organizatorami Festiwalu Literackiego na Pograniczu Kultur Białystok 2017 w Operze i Filharmonii Podlaskiej
ul. Odeska 1.

Spotkanie było moderowane przez koordynatorki Podlaskie DKK – Małgorzatę Rokicką –Szymańską oraz Joannę Trusiuk.