21-23 kwietnia 2016 – Święto Książki w bibliotekach powiatu.

Dodana: 28 czerwiec 2016 12:25

rozdanie upominków

Książnica Podlaska (inicjator Biblioteka Powiatu Białostockiego) zaprosiła biblioteki publiczne z powiatu białostockiego  do współpracy w ramach Święta  Książki. Zgłoszone (wcześniej) biblioteki  mogły  uczestniczyć  w wybranych   imprezach, które były  przeprowadzone   w dniach 21-22.04.2016.

Wszystkim  spotkaniom towarzyszyło wiele  radości, wzruszeń, zabaw. Pozyskano  wiedzę i mądrość wypływającą z obcowania z książką oraz osobami  związanymi  ze słowem  drukowanym. Podczas poszczególnych  spotkań  przedstawicielka  Biblioteki  Powiatu  Białostockiego życzyła   bibliotekom oraz ich czytelnikom  „zażyłości” z książką oraz  bogatszych zbiorów.

Aktywistom  bibliotecznym przekazano  drobne upominki  - zakładki, książki, notesy, długopisy, butony.

21-23.04.2016 zorganizowano  5  spotkań  autorskich z  Wojciechem Widłakiem,  autorem  książek dla dzieci, znanym szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce.

Imprezy przeprowadzono  w bibliotekach gminnych w:

• Czarnej Białostockiej,
  • Supraślu,
  • Wasilkowie,
  • Zabłudowie

Ze spotkań skorzystało ok.230 dzieci.

przemowa gościa

22.04.2016 zaproszono  bibliotekarzy, nauczycieli   wraz  z  wybranymi grupami  dzieci  na mini  koncert  z książką, które przeprowadził  Tomasz Szwed  na  IV Międzynarodowych Targach Książki  w Białystoku.  Z imprezy skorzystało  ok. 200 dzieci. Gości przedstawiciele  z gmin:  Poświętne, Suraż, Łapy, Turośń Kościelna, Wasilków. Po półtoragodzinnym koncercie uczestnicy  skorzystali  z bezpośrednich  spotkań  z autorami  przy  poszczególnych  stoiskach  wydawniczych.

publiczność

przemowa gościa

22.04.2016 -  Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy  gościła  Michała  Zawadkę, mówcę inspiracyjno-motywacyjnego, autora  książek dla dzieci: „Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci” , „Mądrość z Natury. Bajki o miłości, szacunku, przyjaźni, tolerancji i cudach natury”, założyciela  wydawnictwa Mind&Dream.

Po spotkaniu został podsumowany konkurs  literacko-fotograficzno-plastycznego „Lubię czytać”, realizowany wspólnie  z  Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy. Adresowany był do  dzieci i dorosłych. Uczestnik konkursu  miał  wykonać zdjęcie w stroju ulubionej postaci literackiej – z przedstawieniem  książki, z której pochodzi postać. Ewentualnie można było  zamiast zdjęcia przesłać własną pracę plastyczną inspirowaną treścią ulubionej książki.

Z bibliotecznej  imprezy w Choroszcz skorzystało ok. 80 uczestników.

przemowy

wręczenie nagród