17 maja 2017 roku – spotkanie bibliotekarzy w Łomży w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek

Dodana: 19 maj 2017 11:12

naglowek

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży w dniu 17 maja 2017 r. odbyło się spotkanie bibliotekarzy trzech powiatów: łomżyńskiego, białostockiego i suwalskiego. Uroczystość organizowały: Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, Książnica Podlaska – Biblioteka Powiatu Białostockiego w Białymstoku oraz Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach w ramach założonej  Bibliotecznej Ligi Powiatów. W spotkaniu uczestniczyło 55 bibliotekarzy z trzech wymienionych powiatów.

Pani dyrektor Krystyna Sobocińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, która była gospodarzem konferencji przywitała zgromadzonych gości oraz poprowadziła dalsze spotkanie. Bibliotekarzy przywitali również: Zastępca Prezydenta Miasta Łomża Agnieszka Barbara Muzyk oraz Wicestarosta Łomżyński - Lech Marek Szabłowski, gratulowali bibliotekarzom i życzyli owocnej konferencji.

Dalsza część szesnastego już spotkania Ligi Powiatów, przebiegała według następującego programu:

• Biblioteka a interaktywne technologie – Grzegorz Gmiterek - doktor nauk humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim,
  • Bolesław Leśmian. Polskość i metafizyka Leśmiana – Tomasz Jastrun – poeta, prozaik, krytyk literacki,
  • Traktat o poezji – światło, język, życie duchowe – Wojciech Kass – poeta, eseista.

Po części merytorycznej uczestnicy spotkania udali się na urokliwy  spacer po centrum Łomży.