14 grudnia 2016 – zakończenie akcji „Bliżej książki, bliżej biblioteki” w bibliotekach powiatu białostockiego.

Dodana: 16 grudzień 2016 09:13

naglowek

Książnica Podlaska – Biblioteka Powiatu Białostockiego przez cały 2016 rok realizowała  cykliczne spotkania w ramach akcji: „Bliżej książki, bliżej biblioteki”, skierowanej do wszystkich zainteresowanych z powiatu białostockiego (i nie tylko) działalnością biblioteczną. Ostatnie dwa spotkania o tematyce bożonarodzeniowo – bibliotecznej, współrealizowano w Filiach Bibliotecznych gm. Łapy (w: Uhowie i Płonce Kościelnej), na które zaproszono również Annę Bayer (pedagoga, poetkę, instruktora teatralnego).

W ciągu roku zorganizowano 8 spotkań w wybranych bibliotekach powiatu białostockiego,
w tym również w nowej siedzibie Książnicy Podlaskiej. Podczas imprez bibliotecznych między innymi: popularyzowano działalność „skarbnic wiedzy”, aktywizowano odbiorców do korzystania z wielowymiarowych usług bibliotecznych, a przede wszystkim do obcowania
z książką. Na koniec spotkań młodszym uczestnikom wspomnianej akcji przekazywano drobne upominki, a „solidnym” czytelnikom w danej gminie ofiarowywano odznakę „Aktywnego czytelnika bibliotecznego”.