13 maja 2016 - święto bibliotekarzy w nowym gmachu Książnicy Podlaskiej.

Dodana: 28 czerwiec 2016 12:41

przemowa

Uroczyste obchody Światowego Dnia Książki oraz Dnia Bibliotekarza odbyły się  w nowej siedzibie Książnicy Podlaskiej (ul. M.Skłodowskiej-Curii 14A). Ważną częścią imprezy było uhonorowanie wieloletniego dyrektora Książnicy Podlaskiej - Jana Leończuka, który w kwietniu odszedł na zasłużoną emeryturę.

Podczas uroczystości został ogłoszony wynik konkursu na Bibliotekarza Roku 2015 – tytuł ten w tegorocznej edycji przypadł
w udziale p.o. Dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Surażu w połączeniu
z Miejską Biblioteką Publiczną Marzannie Ewie Chodorowskiej. Następnie kapituła Nagrody Srebrnej Róży – wyróżnienia przyznawanego przez Książnicę Podlaską – przedstawiła jej tegorocznego laureata. W tym roku, za całokształt działalności na rzecz kultury i rozwoju czytelnictwa w regionie, jury zdecydowało się wyróżnić dyrektora Jana Leończuka. Nagrodę wręczyła urzędująca dyrektor Książnicy Podlaskiej Jolanta Gadek. Ponadto w powiecie białostockim wyróżniono Gminną Bibliotekę Publiczną w Michałowie za: popularyzację  historii i tradycji  lokalnej w wydanych publikacjach oraz  modernizację bazy  lokalowej poprzez pozyskanie funduszy zewnątrz, a także wzmocnienie potencjału bibliotecznego  wśród  społeczeństwa lokalnego.

Na spotkanie m.in. przybyła  wicestarosta  powiatu białostockiego –Jolanta Den, która przekazała życzenia  dla głównego bohatera  oraz  bibliotekarzy z okazji ich święta.

Koniec  obchodów  uświetnił występ Antoniego Czajkowskiego (fortepian) oraz Lizy Wesołowskiej (sopran), którzy zaprezentowali zebranym gościom Książnicy estradowy program rozrywkowy.