12 kwietnia 2018 – szkolenie bibliotekarzy w Bibliotece w Łapach.

Dodana: 13 kwiecień 2018 11:44

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy dn. 12 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie bibliotekarzy. Udział wzięło ok. 30 osób z bibliotek publicznych i szkolnych.

Uczestników przywitali organizatorzy przedsięwzięcia: Barbara Bajda (dyrektor BPMiG Łapy) oraz  Małgorzata Rokicka-Szymańska (reprezentująca Książnicę Podlaską oraz SBP woj.podlaskie). Na wstępie przedstawione zostały przez reprezentantkę SBP  najważniejsze wydarzenia SBP Oddziału Białostockiego w 2017 roku oraz plany na 2018 rok. 

Najważniejszym punktem spotkania były warsztaty z cyklu „Rozwój kompetencji osobistych: bibliotekarz ambasadorem kultury – savoir vivre w pracy”. Moderatorem warsztatów była Renata Wrona – trenerka rozwoju osobistego. Podkreśliła, że kultura w miejscu pracy dotyczy zarówno zasad ogólnych, jak i przestrzegania wewnętrznych ustaleń dotyczących na przykład ubioru. Wskazała, w jaki sposób odkryć i nauczyć się w pełni wykorzystywać swój potencjał, jak ukształtować własny pozytywny wizerunek.

Uczestniczki brały czynny udział w warsztatach. Pełne pozytywnej energii i zmotywowane do działania, zadeklarowały chęć do udziału
w kolejnych szkoleniach.