10 października 2016 – spotkanie słownikowe w Filii Bibliotecznej w Klepaczach

Dodana: 17 październik 2016 12:31

Spotkanie

Biblioteka Powiatu Białostockiego była inicjatorem spotkania dr Małgorzaty Iwanowicz  z dziećmi kl. III Szkoły Podstawowej Nr 21 w Białymstoku. Uczniowie przybyli pod opieką pedagoga – Pani Małgorzaty Besztak. Małgorzata Iwanowicz – dr nauk humanistycznych, autorka  wielu książek z zakresu ortografii, językoznawstwa i frazeologii, socjoterapeuta. Ambasadorka kultury języka polskiego.

Dwugodzinne warsztaty „Zaprzyjaźnij się z książką i jej bohaterami” wyjaśniły dzieciom pojęcia: tolerancji, przyjaźni, akceptacji. Podczas zajęć dzieci w oparciu o bajkowe słowniki, napisane przez autorkę,  wykonały prace plastyczne.

W spotkaniu uczestniczyli również Elżbieta Wróblewska – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy, samorządowcy: Piotr Dojlida – radny  wsi Klepacze, Jerzy Wójcik – sołtys wsi Klepacze oraz Mieczysława Wysocka – emerytowana bibliotekarka,  Wojciech Jan Cymbalista – instruktor M-GCKiS w Choroszczy.

Pod koniec warsztatów  przedstawicielka Biblioteki Powiatu Białostockiego przekazała dwóm w/w samorządowcom znaczek – „Przyjaciel Książki i Biblioteki”. To samo wyróżnienie  także uzyskali wybrani aktywiści biblioteczni - dzieci biorące udział  w spotkaniu. Później dziewczynki - „ochotniczki” miały możliwość wykazania się także w piosenkach karaoke. Spotkanie pozostanie na długo w pamięci uczestników, na koniec  wykonano grupowe zdjęcie.