13 i 14 czerwca 2018 roku - spotkania w bibliotekach publicznych w ramach akcji „Czytanie uzależnia”

Dodana: 18 czerwiec 2018 09:05

13 i 14 czerwca 2018 roku - spotkania w bibliotekach publicznych w ramach akcji
 „Czytanie uzależnia”

 

Książnica Podlaska im.Ł.Górnickiego w Białymstoku (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego) zaprosiła do współpracy w ramach akcji „Czytanie uzależnia” dwie biblioteki publiczne powiatu białostockiego. Spotkania skierowano do najmłodszych odbiorców usług  bibliotecznych, które miały na celu promocję  czytelnictwa i biblioteki.  Organizatorzy przedsięwzięcia szczególnie   zachęcali  „nie czytelników książkowych”,  do  rozpoczęcia przygody z literaturą i biblioteką. Starano się  zaszczepić wśród młodych  „ nawyk obcowania z książką”.

13.06.2018 – zrealizowano spotkanie w  Gminnej Bibliotece Publicznej W Tykocinie, gdzie również zaakcentowano 70-lecie powstania  Biblioteki. Na imprezę biblioteczną zaproszono   grupę dzieci
z nauczania początkowego ze szkoły w Tykocinie oraz   Katarzynę Janowicz -  Timofiejew (logopedę, nauczyciela, autorkę 14 tytułów książek dla dzieci). Podczas działań edukacyjnych, zaproszona  autorka, przybliżyła odbiorcom swą twórczość (opowiadając i czytając). Na koniec spotkania autorka wspólnie z przedstawicielką  Książnicy Podlaskiej  wręczyła   dzieciom  upominki za aktywność na zajęciach  oraz  wyróżniono  czytelników bibliotecznych.

14.06.2018 – przeprowadzono spotkanie w Daniłowie Dużym (gm.Łapy) z dziećmi przedszkola w/w miejscowości. Milusińskim zaproponowano krótką zabawę oraz zaprezentowano fragmenty dwóch książek „Bajeczki do poduszki” oraz „Trzy mały świnki”. Wspólne harce  przyniosły wiele radości.  Dzieci na zakończenie spotkania otrzymały zakładki do książek oraz naklejki „uśmieszki”.

Pomysłodawca spotkania, zaakcentował na imprezach bibliotecznych  rolę książki w codziennym życiu i jak wiele radości może przynieść obcowanie z nią.