Kolejna pomoc dla Szpitala w Łapach

Dodana: 5 lipiec 2016 10:26

radni obecny na sesji

Radni Powiatu Białostockiego na nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 28.01.2016r.  podjęli uchwałę przyznającą Powiatowemu Szpitalowi w Łapach pożyczkę w wysokości 1 mln 721 tys. zł.  O pieniądze  wnioskował p.o. dyr. szpitala Tadeusz Gniazdowski. To środki na spłatę zobowiązań wobec kontrahentów.

„ Mamy zobowiązania wymagalne za dostawę leków, opatrunków, gazów medycznych, dostawę żywności czy prądu.” – argumentował podczas sesji  Tadeusz Gniazdowski.  330 tys. zł. mają też dostać dwaj lekarze za zaległości płatnicze sięgające 2008r. „Jeśli chcemy żeby ten szpital nadal istniał to nie mamy wyjścia, musimy udzielić tej pożyczki, inaczej grozi nam wstrzymanie dostaw leków czy opatrunków. Dodatkowo od zobowiązań naliczane są bardzo wysokie odsetki ustawowe. Gra na zwłokę nic nam nie daje.”- przekonywał radnych  starosta  Antoni Pełkowski.