Wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej

Dodana: 2 czerwiec 2020 07:23

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku rozpatrzył 62 % wniosków o pożyczkę (12 651), złożonych przez mikroprzedsiębiorców, na łączną kwotę 58 mln zł. To dane na koniec wtorku 26 maja 2020.

Mikropożyczka w kwocie 5 tys. zł to zastrzyk gotówki, mający pomóc firmom przetrwać najgorszy okres, w związku z trwającą epidemią SARS-Cov-2. Urzędnicy podkreślają, że zainteresowanie przedsiębiorców tą formą wsparcia przerosło wszelkie oczekiwania. Stąd konieczność przeorganizowania pracy PUP. - Urzędnicy pracują po godzinach a także w soboty, ponadto decyzją starosty Jana Perkowskiego w rozpatrywaniu wniosków pomaga 10 osób ze Starostwa Powiatowego w Białymstoku – wylicza zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku Piotr Matusiak.

Pożyczki cieszą się największą popularnością, ale przedsiębiorcy mogą skorzystać także z innych form wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej. Jest to np. dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne. Tu białostocki PUP zrealizował 72 % wniosków, a wypłacona kwota wynosi około 10 mln zł.