Zestaw 25 tabletów dla ZSM w Łapach

Dodana: 26 październik 2020 16:40

Szkolny Zestaw Multimedialny trafił do Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach. To 25 tabletów wraz z oprogramowaniem, akcesoriami i kartami Sim. Sprzęt został przekazany w ramach funkcjonowania Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego ( NASK). - Lada dzień tablety trafią do uczniów, którzy nie mają w domach sprzętu do nauki zdalnej – zapowiada dyrektor ZSM Dorota Kondratiuk. Zajęcia w szkołach średnich i starszych klasach podstawówek nie odbywają się w formie tradycyjnej
w  związku z epidemią koronawirusa.

Starosta Jan Perkowski liczy, że to nie koniec pomocy dla szkół, prowadzonych przez Powiat Białostocki. Ma nadzieję, że wkrótce trafią tu inne pomoce dydaktyczne, w tym laptopy bądź tablice interaktywne z programu „Aktywna tablica”.

Wcześniej, pod koniec kwietnia do uczniów i nauczycieli ZSM trafiło 16 laptopów, które udało się kupić dzięki pieniądzom z projektu „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Sprzęt dostały też wtedy pozostałe szkoły powiatowe.

Warto dodać, że łapski ZSM  od kwietnia b.r. korzysta z Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE),  dzięki której ma szybki Internet światłowodowy. Wszystko to jest bardzo przydatne w codziennej pracy dydaktycznej, a w sytuacji edukacji zdalnej –wprost bezcenne – podkreśla dyrekcja ZSM.