XVI Spartakiada Powiatu Białostockiego w Supraślu

Dodana: 18 czerwiec 2019 10:08

Reprezentacje 10 gmin powiatu białostockiego rywalizowały 14.06.2019 r. na Stadionie Miejskim w Supraślu w kilkunastu dyscyplinach m.in. piłce nożnej, piłce siatkowej, pchnięciu kulą, biegu na 100 m, skoku w dal, teście Coopera, przeciąganiu liny. Była zacięta rywalizacja w duchu fair play i świetna zabawa, na szczęście obyło się bez urazów. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja gminy Gródek, drugie miejsce zajął Supraśl, trzecie Michałowo, czwartą pozycję wywalczyła gmina Wasilków, piątą Zawady, szóstą Choroszcz, siódmą Suraż, ósme były Łapy, dziewiąte miejsce zajęła drużyna ze Starostwa Powiatowego w Białymstoku, a na ostatnim dziesiątym miejscu uplasował się Tykocin. Medale zwycięzcom wręczali starosta Jan Perkowski i wicestarosta Roman Czepe, podkreślając jednocześnie, że nie wynik jest tu najważniejszy a nawiązywanie dobrych relacji z przedstawicielami gmin, z którymi współpracujemy na co dzień. Podczas podsumowania zawodów starosta Jan Perkowski ogłosił, że przyjął propozycję wójta Gródka Wiesława Kuleszy, by w przyszłym roku XVII spartakiada odbyła się właśnie w gminie Gródek.

Tym drużynom, które zajęły miejsca na podium gratulujemy. A wszystkim uczestnikom spartakiady dziękujemy za przyjęcie zaproszenia!