XIII Edycja Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Dodana: 22 maj 2018 13:01

XIII Edycja Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Wspaniała, przyjazna atmosfera, dużo ciepłych słów i mnóstwo dobroci - tak wyglądał finał tegorocznego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, który odbył się w Punkcie Usług Turystycznych „Bukowisko” w Supraślu w dniu 17 maja 2018 r. Starosta Powiatu Białostockiego Pan Antoni Pełkowski witając młodzież, opiekunów i gości podkreślił jak ważną rolą w dzisiejszym świecie spełniają młodzi wolontariusze.

Podsumowania konkursu dokonała przewodnicząca Komisji Pani Anna Sawicka. „Po raz kolejny wybrano najlepszych z najlepszych – młodych ludzi, którzy nie pozostają obojętni na cierpienie, biedę, krzywdę innych. Tych którzy poświęcają swoje siły i czas aby wywoływać uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Tych, którzy nie wahają się nieść pomoc bezinteresownie, nie oczekując nic w zamian – wolontariuszy powiatu białostockiego.”

• Patrycja Dryl (z Gimnazjum im. Ks. Michała Sopoćki w Turośni Kościelnej która ze względu na swą społecznikowską pasję i zaangażowanie została wytypowana do reprezentowania naszego powiatu w Ogólnopolskim Finale Samorządowego Konkursu 8 Wspaniałych w Warszawie)
  • Emilia Piszczatowska (z Niepublicznego Gimnazjum w Łapach)
  • Luiza Busłowska (z Gimnazjum nr 1 im. ppłk. S. Nilskiego- Łapińskiego w Łapach)
  • Jan Topczewski (z Gimnazjum nr 1 im. ppłk. S. Nilskiego- Łapińskiego w Łapach)
  • Jan Chmielewski (z Zespołu Szkół Mechanicznych im. S. Czarnieckiego w Łapach)
  • Agnieszka Dźwigaj (ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie)
  • Martyna Harasim (ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Turośni Dolnej)
  • Julita Gryko (z Zespołu Szkół w Michałowie)

„Pomagają różnym fundacjom, osobom starszym, bezpańskim zwierzętom, mają swój udział w należytym utrzymaniu opuszczonych miejsc pamięci. Swoją postawą w codziennym życiu stanowią przykład dla innych. We współczesnym świecie na tle informacji o przypadkach skrajnego egoizmu i bezduszności działalność tych młodych ludzi jest niczym promyk nadziei na odrodzeniu szlachetnego człowieczeństwa. „Ósemki Wspaniałych” potwierdzają, że wolontariat to nie tylko trud i poświęcenie, ale przede wszystkim wielka radość, czerpania z pomocy innym. Święty Jan Paweł II powiedział niegdyś: „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi”.

Po rozdaniu nagród i podziękowań wszyscy goście udali się do Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu.