X Spotkanie Hubertowskie

Dodana: 7 wrzesień 2016 11:24

przemowa

W dniu 4 września 2016 r. nad zalewem wodnym „Czapielkówka” w Czarnej Białostockiej odbyły się „X Spotkania Hubertowskie” w Puszczy Knyszyńskiej. Niedzielne spotkanie nad zalewem tradycyjnie poprzedzone było sobotnimi zawodami w strzelectwie myśliwskim oraz kolejną edycją Międzynarodowego Seminarium Naukowego pod hasłem „Kobieta w kulturze łowieckiej na przestrzeni wieków”.

Na scenie rozbrzmiewała muzyka myśliwska i biesiadna. Odbył się również konkurs „Hubertowskie Jadło” w kategoriach: najsmaczniejsze potrawy z ziemniaków oraz inne leśne rarytasy.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Białymstoku zorganizowali konkurs z wiedzy o Powiecie. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Spośród wszystkich osób, które odpowiedziały poprawnie na pytania konkursowe Pani wicestarosta Jolanta Den rozlosowała na scenie głównej kosze prezentowe z ekologicznymi produktami.

Organizatorem Spotkań Hubertowskich byli: Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe, Gmina Czarna Białostocka, natomiast współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Białymstoku, które promowało walory turystyczne regionu, a także Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej.