Umowa na przebudowę drogi we wsi Łopuchowo w gm. Tykocin

Dodana: 23 październik 2019 10:16

Na odcinku 900 m pojawi się asfalt, jednia będzie poszerzona z 3,6 m do 6 metrów, zbudowane będą chodniki (w zależności od fragmentu - po jednej lub po dwóch stronach). Umowę w tej sprawie z właścicielką firmy Probet Joanną Agnieszką Choćko podpisali (22.10.2019 r.) starosta Jan Bolesław Perkowski, wicestarosta Roman Czepe, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski oraz Zdzisław Łukaszewicz z Zarządu Powiatu i radny Adam Backiel. Wartość robót wraz z wynagrodzeniem inspektora nadzoru to 1 847 546 zł.  Wykonawca ma zakończyć remont do 30 lipca 2020 r.

Przebudowa drogi ucieszy zapewne i okolicznych mieszkańców, i rowerzystów  jadących szlakiem Green Velo a także turystów, w tym zagranicznych, odwiedzających miejsce kaźni z 1941 roku w pobliskim lesie.