Transport darów dla szpitala w Łapach od Rubieży

Dodana: 3 październik 2019 10:52

Stowarzyszenie Pomocy Rubież przekazało na rzecz SP ZOZ w Łapach sprzęt w postaci wózków inwalidzkich i chodzików dla osób mających problemy z poruszaniem się, a także wyposażenie: 100 krzeseł, sofy i szafki. Są to meble z atestem szpitalnym, zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo jak i utrzymanie higieny. Pochodzą z Kliniki dla Seniorów w Berlinie, która wymienia wyposażenie. W środę 3.10.2019 r. transport dotarł do Łap, rozładunek 18-metrowego tira zajął blisko 2 godziny. Większość podarowanych rzeczy przyda się w szpitalu w Łapach, reszta trafi do Domów Pomocy Społecznej w powiecie białostockim - zapowiada starosta Jan Bolesław Perkowski. Był to kolejny transport darów do Szpitala Powiatowego w Łapach, które dotarły tu dzięki Stowarzyszeniu Rubież. Jego wiceprezes Lech Marek zapowiada, że w niedalekiej przyszłości szpital dostanie też tak potrzebne tam łóżka i ladę chłodniczą do rozwożenia posiłków.