Starostowie i dyrektor PZD na sesji w Turośni Kościelnej

Dodana: 29 lipiec 2019 16:42

Starosta białostocki Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i  dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski wzięli udział w Sesji Rady Gminy Turośń Kościelna. Odpowiadali na pytania radnych, dotyczące stanu dróg powiatowych, położonych w obrębie gminy. „Przyjeżdżamy do Państwa, by tu na miejscu poznać Wasze potrzeby, by być na bieżąco” – mówił do radnych i obecnych na sesji mieszkańców starosta Jan Perkowski. Dyskusja trwała blisko 2 godziny i była merytoryczna. Dotyczyła możliwości naprawy zniszczonych odcinków dróg, a także budowy chodników, wycinki topoli rosnących blisko krawędzi jezdni czy usunięcia krzaków rosnących na poboczach i w rowach, które utrudniają jazdę, bo pogarszają widoczność. Problem zarośniętych poboczy występuje przy wielu drogach w całym kraju – przyznał wicestarosta Roman Czepe, i wyjaśniał, że usuwaniem krzaków zajmują się firmy zewnętrzne i jest bardzo kosztowne. Dlatego Zarząd Powiatu Białostockiego podjął decyzję o zakupie własnych maszyn do wykaszania poboczy. Powiat Białostocki jest największym powiatem w Polsce i ma aż 1100 km dróg, dlatego kupi aż 3 takie zestawy do koszenia. Celem jest poprawa widoczności na drogach i bezpieczeństwo kierowców.