Podsumowanie współzawodnictwa szkoł podstawowych i gimnazjalnych

Dodana: 1 grudzień 2016 14:06

naglowek

W dniu 30 listopada w Starostwie Powiatowym w Białymstoku odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Białostockiego za rok szkolny 2015/2016.

Szkoły podstawowe z podziałem na duże (powyżej 100 uczniów w klasach IV-VI) i małe (poniżej 100 uczniów w klasach IV-VI) rywalizowały w 24 dyscyplinach. Łącznie we współzawodnictwie uczestniczyły 23 szkoły podstawowe (12 dużych i 11 małych) na 44 szkoły naszego Powiatu. W przekroju szkół dużych wraz z tytułem najbardziej usportowionej szkoły podstawowej w Powiecie Białostockim zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Czarnej Białostockiej. W przekroju szkół małych zdobyła Szkoła Podstawowa w Dobrzyniewie Dużym.

Program współzawodnictwa sportowego dla szkół gimnazjalnych Powiatu Białostockiego obejmował 20 dyscyplin. Łącznie brało w nim udział 17 gimnazjów (na 22 szkoły). Tytuł najbardziej usportowionego gimnazjum w Powiecie Białostockim zdobyło Gimnazjum w Dobrzyniewie Dużym.

Koordynatorem rozgrywek dla szkół podstawowych i gimnazjalnych w Powiecie Białostockim jest Pan Edward Małachowicz.

Pan Antoni Pełkowski – Starostwa Powiatu Białostockiego wręczył wszystkim obecnym przedstawicielom szkół bądź władzom gmin puchary oraz podziękował za zaangażowanie i inicjatywę, która stwarza możliwość młodzieży szkolnej do wzięcia udziału w rywalizacji sportowej.