Planowany remont w DPS w Choroszczy

Dodana: 10 wrzesień 2020 13:18

W planach jest modernizacja Domu Pomocy Społecznej "Trzy dęby" w Choroszczy (jednostka Powiatu Białostockiego). O potrzebnych w placówce remontach rozmawiali dyrektor DPS Jan Steckiewicz, starosta Jan Bolesław Perkowski i wicestarosta Roman Czepe.

- Najważniejszą kwestią, również ze względów bezpieczeństwa jest to, by w każdym pokoju była łazienka. Takie są dziś standardy - podkreśla dyrektor Steckiewicz. Planuje też utworzenie kompleksu rehabilitacyjnego z salą gimnastyczną, gabinetem masażu i pomieszczeniem do hydroterapii (dziś to kilka małych sal). Ponadto mieszkanki Domu przeniosłyby się do budynku głównego, o wyższym standardzie. W budynku administracji ma być wstawiona winda, bo dziś osoby niepełnosprawne nie mają się tam jak dostać.

Pierwszym etapem remontu w DPS Choroszcz ma być przebudowa fragmentu III piętra (zamiast sali do zajęć będą tam pokoje mieszkalne dla 23 osób) oraz wymiana części starych wind, które często się psują.

- Modernizacja DPS nie będzie tania, na wkład własny znajdziemy pieniądze, ale ze sfinansowaniem całości będzie problem. Dlatego postaramy się pozyskać jak najwięcej funduszy z zewnątrz - informuje starosta Perkowski.

W listopadzie złożony będzie wniosek o dofinansowanie remontu z PFRON. Dyrekcja DPS liczy też na wsparcie z Funduszu Inicjatyw Lokalnych.