Otwarcie przebudowanej drogi we wsi Konowały

Dodana: 16 marzec 2020 10:51

Przebudowaną drogę uroczyście otwarto 12 marca 2020 r. Przed przebudową droga we wsi Konowały w gminie Choroszcz miała brukowaną nawierzchnię, mieszkańcy narzekali, że po większych opadach deszczu woda nie spływała i trudno było tamtędy przejechać. Teraz jest nawierzchnia asfaltowa i na fragmencie betonowa kostka, nie będzie problemu z odprowadzeniem wody. Jezdnia jest szersza, powstał też chodnik.

Wykonawcą była firma B.K – TRAS Roboty Drogowe. Wartość prac to blisko 1,3 mln zł. Inwestycja była możliwa dzięki oszczędnościom w wyniku przetargu na rozbiórkę i budowę mostu na rzece Horodnianka w Sienkiewiczach – przypomniał podczas uroczystości starosta Jan Bolesław Perkowski. Pieniądze pochodziły z budżetu państwa (rezerwa subwencji ogólnej), budżetu Powiatu Białostockiego i budżetu Gminy Choroszcz. Zadowolenie z przebudowy drogi wyrażali podczas jej otwarcia: wicestarosta Roman Czepe, burmistrz Robert Wardziński a także radni i sołtys wsi. Uroczystość zakończyła modlitwa do patrona kierowców św. Krzysztofa i poświęcenie nowej drogi przez księdza Wojciecha Kraśnickiego – proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Konowałach.