Otwarcie powiatowej drogi pomiędzy Czaplinem a Niewodnicą Kościelną

Dodana: 21 grudzień 2018 13:54

W poniedziałek 17.12.2018 r., odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 1543B położonej między miejscowościami Czaplino a Niewodnica Kościelna łączącej gminy Choroszcz i Turośń Kościelna. Wartość inwestycji wyniosła ponad 7 mln złotych i została sfinansowana przez powiat Białostocki (2,36 mln złotych), program rządowy (2,31 mln złotych), gminę Turośń Kościelna (1,38 mln złotych) i Choroszcz (0,98 mln złotych). Właściciela i zarządcę drogi reprezentował Starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski i Wicestarosta Roman Czepe. Honorowymi gośćmi byli Wojewoda Podlaski Bohdan Paszowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Dariusz Piontkowski. W uroczystości udział wzięli Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Wójt Gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć, radni powiatu białostockiego: Bożena Bieryło, Maria Busłowska, Paweł Kondracki, Mariusz Gołaszewski, Andrzej Babul, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg, przedstawiciele policji, Gminy Choroszcz i Turośń Kościelna. Uroczystość rozpoczęła się przecięciem wstęgi, następnie ks. Andrzej Sadowski Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej z Niewodnicy Kościelnej poprowadził modlitwę i poświęcił drogę. Starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski podkreślał zasługi w staraniach o wykonanie drogi nieżyjącego radnego Marka Żmujdzina. Nowo otwarta droga prowadzi do pobliskiego kościoła i nazywana jest przez mieszkańców drogą do św. Antoniego.