Otwarcie drogi powiatowej Sobolewo – Henrykowo

Dodana: 28 luty 2020 12:05

W czwartek 27 lutego 2020 r. uroczyście otwarto przebudowaną drogę powiatową Sobolewo – Henrykowo w gm. Supraśl. Remont blisko 900 m odcinka był wyczekiwaną inwestycją. Wcześniej (w latach 2017 i 2015) modernizowane były bowiem sąsiednie odcinki, biegnące od ronda w Grabówce i pętli autobusowej w Henrykowie. Otwarta w czwartek droga miała wcześniej 3,5 metra szerokości, zniszczoną nawierzchnię asfaltową a po bokach żwir i nierówne pobocza. Teraz jazda w tym miejscu jest dużo bardziej komfortowa, bo szerokość jezdni zwiększyła się do 6 metrów. Koszt inwestycji to 2 mln 314 tys. zł. Połowę tej kwoty pokrył Skarb Państwa, a Powiat Białostocki i Gmina Supraśl dołożyły po 25 procent.

Nowej drogi w gminie Supraśl gratulował wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, który odczytał również list przysłany na tę okazję przez premiera Mateusza Morawieckiego. „To ważny kolejny krok to powstanie spójnego systemu drogowego w naszym kraju, na który składają się nie tylko autostrady i drogi ekspresowe, ale także te mniejsze, prowadzone lokalne” - napisał Prezes Rady Ministrów.

Modernizacja drogi była wyczekiwaną inwestycją, skorzystają na tym mieszkańcy, ale też osoby, które chciałyby tutaj zainwestować. Teren jest atrakcyjny, uzbrojony - mówił na otwarciu starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski.

Często się spotykamy jako samorządowcy, bo dużo dróg oddajemy do użytku. Ich otwarcie jest wisienką na torcie – mówił na otwarciu wicestarosta Roman Czepe.

Burmistrz Radosław Dobrowolski podkreślił, że cichym bohaterem otwarcia tej drogi jest radna Mariola Borowa - sołtys Henrykowa. - Gdy zaczynała swoje urzędowanie nie miała ani jednej utwardzonej drogi. Po dwóch kadencjach zabiegania, udało jej się tego dokonać - mówił burmistrz.

Na zakończenie uroczystości droga została poświęcona.