Objazd inwestycji w powiecie białostockim

Dodana: 26 wrzesień 2019 14:42

Zaledwie tydzień po podpisaniu umowy, rozpoczyna się przebudowa drogi powiatowej we wsi Konowały. Jeszcze w tym roku zamiast bruku pojawi się tam asfalt, po jednej stronie będzie 2-metrowy chodnik. Wykonawcą jest B.K – TRAS Roboty Drogowe. Pierwszym pracom przy tej inwestycji przyglądali się: starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski. Później sprawdzali jak postępują prace przy utwardzaniu drogi dojazdowej do wsi Kościuki. Oglądali też nowy chodnik w Choroszczy przy ul Piaskowej. Dzięki tej inwestycji maluchy bezpiecznie dotrą do pobliskiego przedszkola, w sąsiedztwie powstało też sporo nowych domów. Objazd inwestycji starostowie i dyrektor PZD zakończyli w Sienkiewiczach, gdzie na rzece Horodnianka w ciągu bardzo uczęszczanej drogi Choroszcz – Białystok powstaje nowy most.