Obchody 11 listopada w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach

Dodana: 14 listopad 2016 15:51

2

                   W dniu 10 listopada w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach miała miejsce uroczystość obchodów 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu przez wszystkich zebranych.  Nie zabrakło także pięknych pieśni żołnierskich z tamtego okresu, takich jak Rozkwitały pąki białych róż, Przybyli ułani oraz słynna Pierwsza Brygada. … Wykonali je członkowie szkolnego zespołu wokalnego pod kierownictwem Sławomira Oniska. Dzięki wydanym przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku śpiewnikom mogli im wtórować wszyscy obecni na sali. Uczniowie ZSM mieli okazję obejrzeć prezentację złożoną
z materiałów dokumentalnych oraz wykazać się wiedzą historyczną w szkolnym teście o początkach II Rzeczpospolitej. Zwycięzcą okazała się łączona klasa IV ab.

Szkoła w związku z tym ważnym państwowym świętem gościła profesora Adama Czesława Dobrońskiego, który w pięknych słowach przedstawił atmosferę towarzyszącą odradzaniu się niepodległego państwa, podkreślając jednocześnie zasługi wszystkich pokoleń Polaków, którzy pielęgnowali polskość żyjąc pod zaborami.

Uroczystość podsumowała Pani Wicestarosta Jolanta Den mówiąc o ogromnym znaczeniu patriotyzmu i miłości do ojczyzny.