Nowe wyposażenie i remonty w Domach Pomocy Społecznej powiatu

Dodana: 2 styczeń 2020 11:27

Placówki w Choroszczy, Czerewkach, Jałówce i Uhowie jesienią uzyskały wsparcie z budżetu państwa z przeznaczeniem na remont i kupno wyposażenia. Do tych 4 domów kupiono już m.in. : łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, aparat EKG i defibrylator.  20% kosztów pokrył z budżetu Powiat Białostocki.

W październiku wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski pozytywnie rozpatrzył wniosek Powiatu Białostockiego o dofinansowanie realizacji zadania własnego i przekazał Powiatowi blisko 480 tys. zł.

Największa kwota 228 tys. zł trafiła do Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy. Dotację przeznaczono na zakup wyposażenia: stołów prasowalniczych, łóżek rehabilitacyjnych, materaców z pianki i przeciwodleżynowych, szafek przyłóżkowych z pulpitem, lodówek na leki, defibrylatora. Część kwoty przeznaczono też na zakup: magla gazowego, kotła elektrycznego warzelnego i maszyn czyszczących.

Dom Pomocy Społecznej w Uhowie otrzymał 100 tys. zł. Dotację przeznaczono na remont pralni (wylanie i wypoziomowanie posadzek, wyłożenie płytek na ścianach, malowanie pomieszczeń), a także na zakup łóżek dla pensjonariuszy.

Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach dostał dotację w wysokości 76 tys. zł. Przeznaczona została na zakup wyposażenia: szafy chłodniczej, zmywarki do naczyń, zestawu komputerowego, łóżek rehabilitacyjnych, szafek przyłóżkowych, materaców.

Dom Pomocy Społecznej w Jałówce otrzymał 68 tys. zł. Dotację przeznaczono na zakup: łóżek rehabilitacyjnych, kompletów mebli do pokojów oraz wymianę łóżek do pokojów mieszkalnych wraz z materacami.