Najlepsi wolontariusze roku 2018 w powiecie białostockim - wybrani

Dodana: 14 marzec 2019 15:30

Wytypowanych przez szkoły do wyróżnienia było tym razem więcej niż w ub. roku – wtedy 18 uczniów. To młodzi ludzie, którzy nie pozostają obojętni na cierpienie, biedę i krzywdę innych. Poświęcają swoje siły i czas aby wywoływać uśmiech na twarzy drugiego człowieka.  Nie dostają za to żadnego wynagrodzenia. Pomagają różnym fundacjom, osobom starszym, bezpańskim zwierzętom, dbają też o opuszczone miejsca pamięci.

Jeden z członków komisji oceniającej Zenon Żukowski przyznał, że kandydaci są ludźmi tak wspaniałymi, iż chciałoby się wybrać szesnastkę a nie ósemkę najlepszych. Ostatecznie, w Ósemce Wspaniałych znalazły się: Julia Ciepielewska (Zespół  Szkół w Turośni Kościelnej), Daria Maliszewska (Sportowa Szkoła Podstawowa w Supraślu), Julia Markowska (Szkoła Podstawowa w Gródku), Anna Litwińczuk (Szkoła Podstawowa w Surażu), Honorata Oniśko (Zespół Szkół w Turośni Kościelnej), Kinga Małyszko (Gimnazjum, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wasilkowie), Patrycja Skrzypkowska (Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach) i Magdalena Burak (Zespół Szkół w Michałowie).

Spośród najmłodszych zgłoszonych uczniów komisja wybrała też Ósemeczkę. To: Patrycja Trochimczuk (Szkoła Podstawowa w Rafałówce), Zuzanna Sieradzka (Sportowa Szkoła Podstawowa w Supraślu), Michał Martyniuk(Szkoła Podstawowa w Gródku) i  Marta Cylwik (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Aleksandrowie).

Wyróżnieni wolontariusze dostaną wkrótce nagrody na uroczystej gali. Z kolei w maju, podczas finału ogólnopolskiego Konkursu powiat białostocki będzie reprezentować Julia Ciepielewska z Turośni.

To była 14 edycja Konkursu Ośmiu Wspaniałych w powiecie białostockim. Wszystkim wyróżnionych gratulujemy !!!