Nagroda Podlaska Marka

Dodana: 17 styczeń 2017 13:20

2 stycznia br. rozpoczęła się kolejna edycja Podlaskiej Marki, jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie województwa podlaskiego. Mimo upływu czasu inicjatywa Marszałka Województwa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem producentów i konsumentów, o czym najlepiej świadczą liczby. W ciągu minionych trzynastu lat o nagrodę główną rywalizowało ponad tysiąc produktów, na które oddano dziesiątki tysięcy głosów.

Ekskluzywne grono laureatów liczy dzisiaj kilkadziesiąt produktów. Dla wielu wyróżnionych zwycięstwo w podlaskiej Marce to potwierdzenie ich ugruntowanej pozycji na rynku i miara osiągniętego sukcesu, dla innych to dowód słusznej strategii rozwoju i motywacja do dalszego działania. Kolejne edycje przedsięwzięcia niezmiennie przekonują, że województwo podlaskie i jego mieszkańcy dysponują ogromnym potencjałem, który często wymaga jedynie impulsu, aby zaistnieć w świadomości odbiorców z kraju i zagranicy. Takim katalizatorem rynkowej ekspansji ma być właśnie Podlaska Marka.

Ubiegłoroczna edycja nagrody Marszałka Województwa cieszyła się ogromną popularnością. Liczba zgłoszonych kandydatur należała do największej w kilkunastoletniej historii przedsięwzięcia. Uczestnicy reprezentowali bardzo różnorodne dziedziny twórczości i sektory gospodarki. Tak szeroki oddźwięk był możliwy m.in. dzięki zmianom regulaminu, w wyniku których Podlaska Marka stała się bardziej otwarta na głos konsumentów. W tegorocznej edycji wprowadziliśmy drobne modyfikacje, które – o czym jestem przekonany – jeszcze bardziej uatrakcyjnią formułę przedsięwzięcia.

Podobnie, jak w roku ubiegłym kandydatury do nagrody mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy województwa, bez względu na to, czy są ich producentami, czy tylko użytkownikami. Każda osoba może zaproponować aż siedem różnych propozycji, po jednej w kategoriach:

1)      Produkt Spożywczy,

2)      Produkt Użytkowy,

3)      Inwestycja,

4)      Odkrycie,

5)      Wydarzenie,

6)      Kultura,

7)      Społeczeństwo

Warunkiem zakwalifikowania produktu do udziału w Podlaskiej Marce jest przesłanie zgłoszenia najpóźniej do 22 stycznia br. Można to zrobić drogą pocztową lub poprzez dedykowany formularz internetowy zamieszczony na stronie podlaskamarka.pl.

Udział w przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Wygrać można natomiast wiele. Poza gratyfikacją finansową, laureaci mogą liczyć na promocję w mediach regionalnych i ogólnopolskich oraz podczas krajowych akcji promocyjnych województwa podlaskiego.

Podlaska Marka to wyjątkowa szansa na przedstawienie konsumentom produktów, które reprezentują wyjątkowy poziom i zasługują na to by stać się wizytówką regionu. Serdecznie zapraszam do zgłaszania produktów, inicjatyw i usług, wpisujących się w wymienione wyżej kategorie tematyczne. Mogą to być produkty należące do Państwa oraz te, które są wytwarzane i realizowane przez inne firmy, instytucje, czy organizacje.

Szczegółowe informacje odnośnie Podlaskiej Marki, jej przebiegu i zasad znajdują się na stronie podlaskamarka.pl.