Międzynarodowe Maratony Kresowe MTB w Wasilkowie już 1 maja

Dodana: 26 kwiecień 2017 14:20

naglowek

Wasilków będzie gościł Międzynarodowe Maratony Kresowe MTB już po raz piąty. Wyścig został tradycyjnie zaplanowany na 1 maja. Podobnie jak w poprzednich latach wystartują najlepsi kolarze Polski Wschodniej, a także z Litwy, Białorusi i Rosji. Spodziewany jest udział 500-600 zawodników.

 

Maratony Kresowe to wyścigi z dziedziny kolarstwa MTB dla wszystkich. Startują zawodnicy zrzeszeni w klubach, ale przeważająca większość to zwykli amatorzy. Trofea sportowe są rozdzielane w około czterdziestu kategoriach: od przedszkolaków do weteranów. Wśród regularnie startujących są zawodnicy w wieku emerytalnym, a nawet ponad siedemdziesięcioletni!

 

Impreza jest w formule wyścigu, ale dla amatorów, to przede wszystkim rekreacja i znakomita zabawa. Trasy są konstruowane w taki sposób, aby pokazać piękno przyrody i krajobrazu. Zgodnie z hasłem wyścigu „W Dolinie Rzeki, Na Skraju Puszczy”, łączy on piękne widoki i rozległe panoramy, z pofałdowanymi odcinkami w majestatycznej Puszczy Knyszyńskiej. Zawodnicy przejadą m.in. przez ciekawe przyrodniczo źródliska, a także obok niezwykłej tamy bobrów przy trasie nieczynnej kolejki wąskotorowej.  Nie zabraknie wymagających podjazdów i podnoszących adrenalinę zjazdów, które dają ogromną frajdę z jazdy na rowerze.

 

Pokonanie „Maratonu” wydaje się nieosiągalne dla przeciętnego rowerzysty. W przypadku Maratonów Kresowych jest to zazwyczaj 60-70km poprowadzone w trudnym terenie. Przejechanie takiej trasy wymaga rzeczywiście regularnego jeżdżenia kilka razy w tygodniu po kilkadziesiąt kilometrów. Jednak można będzie wybrać dystans krótszy: Półmaraton – 35km lub Mini – 9km. Maratony Kresowe proponują także dystans Mikro dla przedszkolaków, którzy mają do pokonania 200-500m. Wszyscy najmłodsi uczestnicy otrzymają medal i drobny upominek.

 

Start i meta będą zlokalizowane na stadionie w Wasilkowie. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla zawodników i kibiców. Na najmłodszych będą czekać zajęcia animacyjne, takie jak: malowanie twarzy, pokazy dużych baniek mydlanych, gry i zabawy ruchowe, a nawet trochę magii.

 

Wyścig odbędzie się przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Białymstoku.

 

Program wyścigu:

godz. 8.30 – 11.00 zapisy w Biurze Zawodów

godz. 10.15 – wyścig Mikro

godz. 10.25 – start Author Mini Maraton

godz. 11.40 – start Kellys Maratonu

godz. 11.50 – start Półmaraton

godz. 13.00 – dekoracja najlepszych zawodników Author Mini Maraton i Mikro

godz. 14.30 – dekoracje zwycięzców Półmaratonu

godz. 15.15 – dekoracje zwycięzców Kellys Maratonu

godz. 15.30 – losowanie nagród wśród wszystkich zawodników

godz. 15.45 – zakończenie zawodów