Konkurs plastyczno-literacki „Słowo i obraz wokół tożsamości regionalnej”

Dodana: 30 czerwiec 2020 09:52

Książnica Podlaska zaprasza do udziału w konkursie plastyczno-literackim „Słowo i obraz wokół  tożsamości regionalnej”. Konkurs promuje twórców pochodzących z powiatu białostockiego i ew. Białegostoku. Do wygrania są książki, audiooboki i gry planszowe.

Tematyka konkursu koncentruje się wokół tożsamości regionalnej, kulturalnej i literackiej powiatu białostockiego i jego stolicy. Każde terytorium lokalne ma swą przestrzeń, która nadaje mu charakterystyczne cechy społeczne, kulturowe, gospodarcze i wyróżnia spośród innych „małych Ojczyzn”. Ten konkurs zaprasza młode pokolenie do zapoznania się z dorobkiem literackim twórców niezależnie od gatunku (bo w nich dobro, mądrość i piękno), pochodzących z powiatu białostockiego, ewentualnie z miasta Białegostoku (w zależności od miejsca zamieszkania uczestnika). Parafrazując słowa Stanisława Jachowicza „cudze chwalicie, sami nie znacie”, jakie bogactwo literackie posiadacie, zachęcamy młodzież do udziału w konkursie podczas wakacji.

Do wygrania są książki, audiooboki i gry planszowe. Dodatkowo trzy prace plastyczne, wysoko ocenione przez powołane jury, zostanie opublikowana na fanpage’u Książnicy Podlaskiej i współorganizatorów

Regulamin konkursu

Wykaz autorów