Jubileusz prawosławnej parafii w Mostowlanach w gminie Michałowo

Dodana: 4 wrzesień 2020 11:08

W niedzielę, 30 sierpnia 2020 r., w Mostowlanach uroczyście obchodzono trzy jubileusze: 480-lecia istnienia Parafii Prawosławnej, 180-lecia budowy cerkwi parafialnej Św. Ap. Jana Teologa w Mostowlanach i 30-lecie kapłaństwa ks. proboszcza prot. Sławomia Jakimiuka.

Uroczystej liturgii przewodniczyli Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub, biskup Andrzej – przełożony Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa w Supraślu.

Powiat Białostocki reprezentował podczas uroczystości wicestarosta Roman Czepe. Wręczył proboszczowi parafii ks. prot. Sławomirowi Jakimiukowi okolicznościową statuetkę, życząc  sukcesów w pracy ewangelizacyjnej i Bożego błogosławieństwa, a całej parafii pogratulował wykonanego w ostatnim czasie dużego remontu świątyni.