Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!

Dodana: 10 styczeń 2017 15:15

Darmowe wejściówki dla maturzystów z Zespołu Szkół Mechanicznych
w Łapach na koncerty w Filharmonii w Białymstoku – czy to żart? Nie, to projekt 
filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!”

 

5 stycznia maturzyści z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach gościli pana Jana Roguza, koordynatora Programu „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! - pilotaż wojewódzki”, który przybliżył im ideę realizowanego w ZSM projektu związanego z upowszechnianiem kultury.

W bieżącej, już V edycji Programu w Białymstoku udział potwierdziło 13 szkół
z ponad 1200 maturzystami, którzy będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z koncertów organizowanych przez Operę i Filharmonię Podlaską w okresie od września 2016 do czerwca 2017. Wśród tych szkół w ramach prowadzonych pilotaży wojewódzkich programem objęci zostali także wszyscy zainteresowani maturzyści
z ZSM w Łapach!

W ramach programu Instytut Muzyki i Tańca pokrywa koszty związane z zakupem biletów dla uczniów-uczestników programu wraz osobami towarzyszącymi i opiekunami.

Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz pozostałych 7 filharmonii biorących udział w Programie na rok 2016/2017 głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy spośród dziesięciu najwyżej ocenionych utworów znajdą się w kolejnym sezonie w programie Filharmonii. Plebiscyt ruszył 01.11.2016 roku.

Program „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” przygotowywany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie. Idea tego odejmującego cały kraj Programu zrodziła się w 2012 roku pod wpływem refleksji, iż niezwykle rzadko w salach koncertowych można spotkać nastolatków na co dzień niezwiązanych z muzyką klasyczną. Program kierowany jest do maturzystów, by raz jeszcze spróbować zachęcić ich do skorzystania z oferty filharmonii. Być może to ostatni moment, by wypracować pewien stan świadomości, aby  w przyszłości, gdy będą poszukiwać czegoś dla siebie w ofercie kulturalnej miasta, zwrócili również uwagę na filharmonię i dokonali świadomego wyboru.

Więcej o założeniach projektu na stronie http://www.filharmonia-wciaga.pl. Gorąco zapraszamy również na stronę www.orkiestrownik.pl, gdzie dostępne są do pobrania aplikacje dotyczące funkcjonowania orkiestry symfonicznej i nie tylko. Naprawdę warto!!!