Dodana: 4 maj 2017 12:48

Eliminacje Powiatowe XL Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym

W dniu 28 kwietnia br. w Zespole Szkół w Turośni Kościelnej odbyły się Eliminacje Powiatowe XL Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zebranych gości powitała Pani Ewa Chrabołowska – Dyrektor szkoły oraz Pani Joanna Kondzior - Sekretarz Powiatu Białostockiego.

W Turnieju uczestniczyły drużyny szkół podstawowych i gimnazjalnych: Złotorii, Juchnowca Górnego, Choroszczy, Tykocina, Gródka oraz gospodarzy Turośni Kościelnej. Łącznie uczestniczyło 11 drużyn (39 zawodników). Zmagania rozpoczęły się od testu teoretycznego z wiedzy dotyczącej zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Następnie uczestnicy turnieju pod okiem przedstawicieli Policji sprawdzili swoje umiejętności praktyczne na torze przeszkód, który musieli pokonać na rowerach i do tego w deszczu. Ponadto każda drużyna wykonała zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem Pani Wandy Nowackiej - Instruktora w Zarządzie Rejonowym PCK w Białymstoku.

Najlepsze drużyny oraz zawodnicy otrzymali dyplomy, statuetki, nagrody rzeczowe oraz karty podarunkowe do sklepu decathlon o wartości 50 zł ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja Drużynowa szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Zespół Szkół w Turośni Kościelnej Gimnazjum im. Ks. Michała Sopoćki

II miejsce – Zespół Szkół w Choroszczy Publiczne Gimnazjum im. Ks. Kardynała S. Wyszyńskiego

III miejsce – Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

Klasyfikacja Indywidualna szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Karolina Zimnoch (Gimnazjum im. Ks. Michała Sopoćki w Turośni Kościelnej)

II miejsce – Olimpia Oliwia Dryl (Gimnazjum im. Ks. Michała Sopoćki w Turośni Kościelnej)
III miejsce – Jakub Rolewicz (Gimnazjum im. Ks. Michała Sopoćki w Turośni Kościelnej)

Klasyfikacja Drużynowa szkół podstawowych:

I miejsce – Zespół Szkół w Turośni Kościelnej Szkoła Podstawowa im. S. Staszica

II miejsce – Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

III miejsce – Zespół Szkół w Gródku Szkoła Podstawowa im. Braci Partyzantów M. i A. Chrzanowskich

Klasyfikacja Indywidualna szkół podstawowych:

I miejsce – Michał Dziemianko (Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Turośni Kościelnej)

II miejsce – Agata Sawicka (Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Turośni Kościelnej)

III miejsce – Paweł Krukowski (Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Choroszczy)

Starostwo Powiatowe w Białymstoku dziękuje za pomoc w przeprowadzeniu Turnieju dla:

- Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej

- Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku,

- Wójta Gminy Turośń Kościelna

- Komendy Miejskiej Policji - Wydziału Ruchu Drogowego w Białymstoku

- Polskiego Czerwonego Krzyża w Białymstoku.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnym roku!!