Eko Festyn dla 200 dzieci z powiatu białostockiego

Dodana: 19 czerwiec 2019 15:27

Około 200 dzieci wraz z opiekunami bawiło się na Eko Festynie w Supraślu. Była to XIX edycja imprezy, organizowanej przez Powiat Białostocki.  Bawili się na niej uczniowie różnych szkół z terenu powiatu, wychowankowie domów dziecka i przedszkolaki.  

W tym roku Eko Festyn nawiązywał do obchodzonego niedawno Dnia Ochrony środowiska, stąd obecność stoisk, gdzie m.in. leśnicy edukowali poprzez konkursy dotyczące roślin i zwierząt. Dzieci mogły brać udział w konkursach, bawić się na tzw. Dmuchańcach  i skakać na eurobungee. Były też lody i kiełbaski z ogniska.

Festyn w Supraślu był także okazją do podsumowania i wręczenia nagród laureatom 3 konkursów dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Powiat Białostocki. Starosta Jan Perkowski i radny Henryk Suchocki wręczali nagrody i dyplomy laureatom konkursów: „Jak widzisz herb powiatu białostockiego”, „Ośmiu Wspaniałych” i  Ósemeczka  oraz konkursu fotograficznego „Odkryj nasz skarb – poznaj przyrodę powiatu białostockiego”. Ten ostatni konkurs organizowany był w ramach projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Zwycięzcy dostali nagrody finansowe i rzeczowe, w tym m.in. głośniki przenośne, słuchawki bezprzewodowe, pamięć zewnętrzną do komputera i karty upominkowe. 

To był dzień pełen atrakcji. Do zobaczenia za rok na jubileuszowym XX Eko Festynie!

 

Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku